Najczęściej zadawane pytania

Jakie usługi z zakresu projektowania są oferowane?

Lista jest długa, ale głównie zajmuję się projektami do druku (m.in. plakaty, ulotki, wizytówki, banery i katalogi) i tworzeniem ilustracji. Przygotuję również grafikę do zastosowania w Internecie, np. na Facebooka lub stronę internetową. Możesz mi również zlecić zaprojektowanie logo.

Jak przebiega współpraca?

Oczywiście najpierw ustalamy, czego dokładnie potrzebujesz. Na podstawie tych informacji przygotuję wycenę.

Kolejny etap to podpisanie umowy. Większość umów jest zawierana przy użyciu bezpiecznego certyfikatu elektronicznego. Dzięki temu zapoznasz się z dokumentem bezpośrednio w domu i zatwierdzisz go za pomocą hiperłącza, które wyślę na twoją skrzynkę mailową. Szybko, sprawnie i wygodnie.

Po dopełnieniu formalności przystępuję do realizacji zlecenia. W wyznaczonym terminie przesyłam wstępny projekt, który akceptujesz albo nie.

Zakończony proces projektowy to moment, w którym dokonujesz zatwierdzenia pracy.

Gotowe pliki będziesz mógł pobrać z mojej prywatnej chmury (nawet o 3 w nocy :)).

Czy pobierana jest zaliczka?

Tak, pobieram zadatek 30% od kwoty końcowej. Wszystkie informacje dotyczące płatności będą zawarte w umowie, którą podpiszemy.

Jak długo trzeba czekać na gotowy projekt?

Każdy projekt wymaga innego nakładu pracy, dlatego termin ustalimy, gdy podasz mi więcej informacji o zleceniu. Większość prac wykonuję w przedziale 2-7 dni roboczych (oczywiście zdarzają się odstępstwa od tej reguły).

Dlaczego w cenniku są ceny ,,od”?

Jest to minimalna cena za konkretną usługę projektową. Ostateczna kwota uzależniona jest od rodzaju zamówienia oraz mojego nakładu pracy. Po podaniu dokładnych wytycznych i specyfikacji ustalam cenę końcowa, która może być wyższa od podanej w cenniku.
Nie znalazłeś interesującego Cię projektu? Potrzebujesz informacji o cenie? Napisz do mnie. Po zapoznaniu się ze specyfiką projektu i ustaleniu z Tobą najważniejszych informacji projektowych będę w stanie podać konkretną stawkę.

Cennik znajdziesz tutaj.

Jakie programy są używane do projektowania?

Pracuję w programach firmy Adobe. Głównie używam Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator. Są to profesjonalne narzędzia, które cieszą się uznaniem w środowisku graficznym. Poza tym jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłam.

Czy wykonywane są darmowe projekty „na próbę”?

Nie. Jeżeli chcesz zobaczyć moje umiejętności, obejrzyj portfolio. (dostępne tutaj)

Czy jest możliwość wydrukowania projektu?

Zajmuję się tylko projektowaniem. Druk możesz zlecić w jakiejkolwiek drukarni w Twoim mieście, ponieważ pliki, które ode mnie otrzymasz, będą wykonane zgodnie z drukarskimi standardami. Możesz też zamówić wydruk w drukarni internetowej – wygodnie i bez wychodzenia z domu.